top of page

Karlovarský hlas je mezinárodní soutěží v sólovém zpěvu se zaměřením na neklasický zpěv od muzikálu přes jazz, rock, pop, folk až po další alternativní směry. Smyslem soutěže je rozvíjení zájmu o zpěv, vyhledávání talentů, jejich další odborné vedení a pomoc při uplatnění nejlepších účastníků v hudební praxi. Soutěž má výběrové kolo, odkud zpěváci postupují na koncert finalistů, který je přístupný široké veřejnosti.  Za zmínku stojí, že v minulých letech v soutěži Karlovarský hlas zvítězili dnes úspěšní zpěváci jako například Petra Brabencová, Linda Milotová či finalisté celostátní soutěže Česko hledá SuperStar Zbyněk Drda a Bára Zemanová.

ŘEKLI O KARLOVARSKÉM HLASU

"Díky za pozvání a famózní zážitek. Musím s uzarděním přiznat, že tak silnou úroveň všech soutěžících jsem nečekal. Gratuluji za sebe nejen neuvěřitelné, famózní, a samozřejmě v současném okamžiku nekompromisně nepřekonatelné Kristině, ale také mé osobní favoritce Viktorii, strašlivě pravdivé Ivaně, nekompromisní útočnici Janě a famóznímu hlasovému rozsahu, velkému srdci a poctivé pracovnici Lucii. A všem neoceněným i oceněným vzkazuji, že na umístění v soutěži nezáleží, z dlouhodobého hlediska je spíše nutné najít opravdový důvod našeho snažení, a také přesné místo v hudebním i nehudebním vesmíru, kde nám bude dobře, a budeme tam zároveň pro sebe i pro svět okolo nás co nejužitečnější. Vím, že takové místo existuje někde pro každého z nás, jen je třeba poslouchat své srdce a zapojit do jeho hledání intuici a špetku zdravého rozumu. Vše ostatní už půjde správnou cestou. Tak nám držím palce a ještě jednou děkuju za nezapomenutelnost!"

Petr Wajsar

člen vokální kapely SKETY a člen poroty Koncertu finalistů Karlovarského hlasu 2018

"Chtěl bych z celého srdce MOC a MOC poděkovat všem, kteří se na přípravě Karlovarského hlasu podíleli. 

Je mi jasné, že je s tím spojena spousta práce, času, energie, organizačních záležitostí a v neposlední řadě i financí. 

Pro mě osobně to byl nádherný a naprosto nezapomenutelný zážitek. Smět si zazpívat v Thermalu, se špičkovou technikou a profesionálním nazvučením, zahrát si na parádní piano.... to je jako splněný sen. Bylo to skvělé a moc jsem si to užil. :) 

V zákulisí panovala také perfektní atmosféra a ostatní soutěžící byli moc fajn, s některými jsme dál v kontaktu a těším se, že spolu třeba něco nazpíváme nebo vymyslíme.  :) "

Samuel Navara

vítěz Karlovarského hlasu 2016

bottom of page